Pamięć o Westerplatczyku Bronisławie Drobku

   1 września,  w rocznicę wybuchu II wojny światowej społeczność naszej szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi oddała hołd Westerplatczykowi – Bronisławowi Drobkowi. W 86. rocznicę tego wydarzenia na grobie bohatera wiązanki i znicze złożyli: Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Michał Skotnicki, Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Piotr Łojek, Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Pan Paweł Zagaja, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Nowy Korczyn Pan Piotr Strach, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzostkowie Pani Joanna Chaczyk oraz delegacja uczniów i nauczycieli.

   Uczennica naszej szkoły przedstawiła sylwetkę Bronisława Drobka, przypominając zgromadzonym o jego odwadze i poświęceniu. Zaproszeni goście podziękowali uczniom i nauczycielom za troskę o mogiłę żołnierza oraz podkreślili, jak ważne jest pielęgnowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.

Grażyna Wawrzeniec

Irena Sadowska

Małgorzata Kornaś